Sennik Chrzest - SennikOnline.pl

Sennik Chrzest

Nasze interpretacje snu chrzest sprawdzają się w 36%

Znaczenie snu chrzest

  7 10
 • Interpretacja:

  Dobre nadzieje na przyszłość; Chrzest dziecka - oznacza, że potrzebujesz porady i przyjaźni; Osoby dorosłej - wskazuje na Twój niestały charakter; Być - zapowiedź utraty czci i poważania z powodu własnego, lekkomyślnego postępowania; Być chrzestnym - wskazuje na Twoja chęć udzielania pomocy przyjaciołom w trudnych chwilach; Uczestniczyć - odkrycia Twoich tajemnic przez wrogów, przez co możesz mieć poważne kłopoty i zmartwienia.; Chrzest ogniem - chcesz więcej niż potrzebujesz; Chrzest krwią - bardzo pragniesz udoskonalać siebie.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja:

  Chrzest - Wtajemniczenie albo śmierć i ponowne - duchowe - narodziny. Chrzest także może symbolizować uświadomienie sobie włas­nego „brudu" i usunięcie projekcji „cienia".
  Chrzty odbywają się w różnych żywiołach. Chrzest w wo­dzie oznacza pogrążenie się w nieświadomości i emocjach. Jest to proces oczyszczający, w terminologii alchemicznej „rozpusz­czający". W mitach chrzest w wodzie oznacza tworzenie nowej osobowości na wyższej płaszczyźnie. W alchemii jest to solu-tio, odmłodzenie ducha, energia i punkt widzenia, który prze­kracza granice ego. Kąpanie się, branie prysznica, pływanie, spryskiwanie wodą i każde inne zanurzenie w wodzie jest czę­stym symbolem chrztu w snach.
  Chrzest wiatru oznacza zdmuchnięcie plew; powietrze sym­bolizuje udział umysłu.
  Chrzest ognia oznacza oczyszczenie lub wypalenie tego, co już jest niepotrzebne. Chrzest krwi porównywalny jest do chrztu ognia, ponieważ zarówno krew, jak i ogień są symbola­mi silnego oczyszczenia. Krew ma dodatkowy wymiar odku­pienia, co jest widoczne w ofierze, jaką Chrystus złożył z własnej krwi, aby zbawić ludzkość. W sensie psychologicz­nym chrzest krwi i ognia nawiązuje do znoszenia wielkich cier­pień, które wystawiają ego na próbę. Skutkiem zwycięskiego zniesienia takiej udręki jest uszlachetnienie. W alchemii ten ro­dzaj chrztu to calcinatio, czyli spalenie na popiół.
  Chrzest kojarzy się z cyfrą „8", która wyraża pełnię. W Bi­blii jest mowa o tym, że arka Noego ocaliła ośmiu ludzi z poto­pu. Średniowieczne chrzcielnice budowano w kształcie ośmiokątów.
  Chrzest kojarzy się również z czerwienią krwi oraz Morza Czerwonego. Biblijna opowieść o wyjściu Izraelitów oraz zato­pieniu Egipcjan przez Morze Czerwone to chrzest, w którym toną nieprzyjaciele (grzechy). Dla alchemików Morze Czerwo­ne symbolizuje uniwersalny rozpuszczalnik i pierwotną mate­rię, z której można uformować kamień filozoficzny (pełnię).

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 43% Nie 57%

 • Interpretacja:

  wyzbyć się własnego zdania

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 40% Nie 60%

 • Interpretacja:

  kiedy w nim uczestniczysz - wróży to, że wyzbędziesz się własnego zdania

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 0% Nie 100%

 • Interpretacja: marta

  Odrodzenie się na nowo dla Chrystusa, szansa na poprawę - lepsze zycie

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak Nie

18 6

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. kuki (Gość) 17 maja 2014

  chrzest dziecka opetanego przez demona

  sniło mi sie ze podawałe do chrztu dziecko , chłopca który był opetany przez demona oraz po chrzcie nadałęm mu imię Viktor, mam prośbeę o interpretacje takiego snu.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny