Sennik Klejnoty - SennikOnline.pl

Sennik Klejnoty

Nasze interpretacje snu klejnoty sprawdzają się w 55%

Znaczenie snu klejnoty

  9 10
 • Interpretacja:

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 100% Nie 0%

 • Interpretacja:

  Klejnot - Dopuścisz się oszustwa, które ci przypomni, że nie wszystko złoto, co się świeci. Klejnot, srebrny: Sprytnie cię oszukają.
  Klejnot, widzieć: Jesteś chciwy.
  Klejnot, złoty: Chętnie przesadzasz mówiąc o swej majętności.
  Klejnoty, kupować: Bliskie osoby zgotują ci nieprzyjem­ności.
  Klejnoty, nosić: Twój honor będzie uratowany.
  Klejnoty, otrzymać w prezencie: Ktoś cię oszuka.
  Klejnoty, widzieć: Najwyższy czas na zwrot długów.
  Klejnoty, widzieć na wystawie: Lubisz marzyć o nieosiągal­nych rzeczach.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 57% Nie 43%

 • Interpretacja:

  Klejnoty - Duchowa prawda i mądrość; odbicie boskiego światła. Poszuki­wanie drogich kamieni wyobraża duchową podróż. Bycie właścicielem klejnotów symbolizuje posiadanie wiedzy i oświece­nie. Szlifowanie drogocennych kamieni oznacza uszlachetnia­nie surowej duszy poprzez wiedzę i mądrość.
  Klejnoty w jaskiniach strzeżonych przez smoki lub węże wyobrażają intuicyjną mądrość pogrzebaną głęboko w nieświa­domości. Drogie kamienie w koronach i naszyjnikach symboli­zują mądrość wyższej jaźni. Klejnoty noszone przez przedsta­wicieli rodu królewskiego, zwłaszcza kobiety, a także drogo­cenne kamienie ukryte w tajnych komnatach symbolizują
  wyższą wiedzę.
  W okultyzmie klejnotom przypisuje się rozmaite ochronne,
  lecznicze i magiczne własności.
  W ujemnym aspekcie drogie kamienie symbolizują materię, żądzę bogactw i bluźnierczą miłość.
  Symboliczne znaczenia niektórych klejnotów:
  Akwamaryn. Zdrowie, młodzieńczość.
  Ametyst. Starożytne remedium na odurzenie alkoholowe, przez to symbol trzeźwości, jasnego umysłu i spokoju ducha. Ametyst również ma związek z wzmocnionymi siłami parapsy­chicznymi.
  Bursztyn. Symbol słońca (duchowego olśnienia i intelektu) oraz nieśmiertelności.
  Cyrkonia. Wiedza, szlachetne ideały, szacunek, honor.
  Diament. Duch, czystość, jasność. Rzecz niezniszczalna i o trwałej wartości. Podobnie jak kamień filozoficzny w alchemii, diament również symbolizuje zjednoczenie przeciwieństw - du­cha i materii - którego skutkiem jest integracja świadomości.
  Gagat. Czarny bursztyn, któremu powszechnie przypisywa­no zdolność ochrony przed złem i szkodliwymi wpływami. Niegdyś był symbolem żałoby. Granat. Przywiązanie i wierność.
  Jadeit. Dusza; także żywotna siła rozrodcza wszechświata. Zielony jadeit ma związki z wegetatywną siłą przyrody.
  Kamień księżycowy. Grecy przypisywali kamieniowi księży­cowemu związek z lunarnymi boginiami Afrodytą i Selene; ka­mień ten symbolizuje więc nieświadomość, intuicję i uczucia.
  Kamień księżycowy często jest wiązany z miłością roman­tyczną i czułością.
  Karnelian. Krew, ciało lub pożądanie płciowe; także więzy krwi w sensie związków łączących rodzinę i bliskich przyjaciół.
  Kryształ. Czystość, jasność.
  Lapis-lazuli. Kamień poświęcony Bogini Matce, również Najświętszej Marii Pannie. Podobno trony Boga i Horusa wy­konane są z lapis-lazuli. Tym potężnym świętym skojarzeniom lapis-lazuli zawdzięcza sławę kamienia wzmacniającego cechy duchowe i natchnienie, a także obdarzającego łaskąbogów.
  Malachit. Kamień, który rzekomo posiada wielką czaro­dziejską i ochronną moc. Rosyjska legenda głosi, że picie z ma­lachitowego kubka obdarza zdolnością rozumienia języka zwierząt. Głęboka, prążkowana zieleń malachitu wiąże go też z żywotną siłą wszechświata.
  Onyks. Siła duchowa.
  Opal. Starożytni Rzymianie wierzyli, że opale dają moc przewidywania przyszłości i wieszczenia. W średniowieczu według podań opale obdarzały niewidzialnością. Opale mają także związek z modlitwą i pobożnością.
  Perła. Pierwiastek żeński. Perły były niegdyś poświęcone Bogini Matce; „perły mądrości" rozdawała Afrodyta Marina poprzez swoje kapłanki. Jeszcze w okresie odrodzenia uwa­żano, że perły powstają na skutek oddziaływań między morzem a księżycem, co łączyło je z księżycowymi siłami intuicji, uczuć i nieświadomości.
  Perydot (oliwin). Pioruny albo duchowe olśnienie.
  Rubin. Krew, namiętność, życie i długowieczność.
  Szafir. Prawda i niebiańskie wartości, a przez to ochrona przed zauroczeniem, złym okiem, czarną magią i wszelkiego rodzaju złymi wpływami. Papież Innocenty III polecił wszyst­kim biskupom nosić pierścienie z szafirami, aby móc oprzeć się „nieharmonijnym wpływom".
  Szmaragd. Symbol Bogini Matki, szczególnie jej aspektu roślinnego; odnowa Ziemi; nieśmiertelność. Szmaragdy symbo­lizują również mistyczną mądrość. Według podań Hermes Tris-megistos, mityczny autor Hermetyki, zapisał aksjomat zachod­niego okultyzmu - „Jak na górze, tak i na dole" - na szmaragdowej tabliczce. Według nauk biblijnych szmaragd był jednym z drogich kamieni, jakie Bóg dał Salomonowi. W średniowie­czu uważano, że świętego Graala wycięto ze szmaragdu, który wypadł z korony Lucyfera, kiedy Bóg zrzucił go z niebios.
  Topaz. Przyjaźń i wierność. Także symbol słońca (olśnienia).
  Turkus. Szczęście, powodzenie.
  Klepsydra
  Upływ czasu i tymczasowość życia. Także zbliżająca się śmierć (koniec) cyklu. Obracanie klepsydry symbolizuje koniec fazy i początek czegoś nowego.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja:

  Rozrzutność lub będziesz na weselu krewnego; Pożądać je - pilnuj się zdrady; Oglądać lub podziwiać - otrzymasz upominek; Posiadać - Strzeż się straty; Rozdawać - poważnie niebezpieczeństwo; Dla młodej kobiety - dużo przyjemności lub atrakcyjne małżeństwo; Chciałbyś mieć - obawiaj się zdrady; Otrzymać - otaczają Cię ludzie podstępni; Kupować - czeka Cię niepowodzenie lub nieszczęście; Nosić - otrzymasz kosztowny i piękny podarunek lub zyskasz uznanie w towarzystwie; Zgubić - oszukują Cię; Dużo posiadać - szczęśliwa przyszłość; Znaleźć lub otrzymać - będziesz miał dużo szczęścia; Odziedziczyć - osiągniesz niezwykły dobrobyt. Patrz też --> Biżuteria, Brylant.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja:

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 0% Nie 100%

 • Interpretacja:

  podziwiać je - rozrzutność

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 0% Nie 100%

21 7

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. aesiaes 1 marca 2011

  kradzież/zaginięcie szlachetnych kamieni

  Śniło mi się że podczas jakiegoś wyjazdu ze wszystkich pierścionków które miałam schowane w szafce zostały ukradzione kamienie szlachetne i zostały tylko same obrączki z pustymi miejscami po drogocennych "oczkach". Nie zostały zabrane całe pierścionki ale jedynie kamienie - szafir, cyrkonie, rubin.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny