Sennik Koń - SennikOnline.pl

Sennik Koń

Nasze interpretacje snu koń sprawdzają się w 51%

Znaczenie snu koń

  7 10
 • Interpretacja:

  Koń - Dowiesz się o ciekawej nowinie.
  Koń, biały: Ktoś ci coś przyrzekł i przyrzeczenia dotrzyma.
  Koń, czarny: Będziesz miał zmartwienie.
  Koń, na biegunach: Posiadasz pewne śmieszne cechy. Kom­promitują cię w oczach innych.
  Konie: W cierpieniu znajdziesz pocieszyciela.
  Konie, chude: Podołasz wielu przeszkodom.
  Konie, jeździć na nich: Ludzie cię będą poważać i szanować.
  Konie, kare: Dotknie cię żałoba.
  Konie, kuć: Zdobędziesz lepszą pozycję społeczną.
  Konie, martwe: Naprawdę ciężko będziesz pracował na chleb powszedni.
  Konie, opierające się: Osiągniesz sukces, lecz będziesz mu­siał uczciwie walczyć.
  Konie, potykające się: Twoi wrogowie zwyciężą.
  Konie, siwe: Oczekuje cię wygrana.
  Konie, tłuste: Przyzwyczaisz się do wygodnego życia.
  Konie, ujeżdżać: Szczęście przyjdzie wcześniej, niż myślałeś.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 52% Nie 48%

 • Interpretacja:

  Bardzo pomyślna wróżba; Ładny i dobry - przyszła niezależność i szczęście; Biały - rozkosz lub bogactwo i szacunek; Biały, wychudły lub brudny - zazdrosny przyjaciel lub kobieta; Białe konie - czeka Cię wesele lub zawrzesz miłe znajomości; Skrzydlaty - podróż; Czarny - kłopoty; Czerwony - mały przypływ gotówki; Kary - ryzykowne przedsięwzięcie; Jechać w towarzystwie dam - sprzeniewierzenie w małżeństwie; Jechać w towarzystwie mężczyzn - duże zyski; Jechać na białym - własne wesele; Na gniadym - pomnożenie majątku; Na oklep - zdobycie bogactwa i dobrobytu; Ktoś jedzie na Twoim - nieporozumienie w małżeństwie lub w miłości; Ranny - zapowiada poważną chorobę; Własny - dobrobyt; Jeździć - spełnienie zamiarów; Zrzuca jeźdźca - wszelkie Twoje plany nie dojdą do skutku; Spotkać jeźdźca - wiadomość od przyjaciela; Spaść - wielkie nieprzyjemności; Rozpędzony - śmierć; Podkuwać - wysokie stanowisko; Czesać zgrzebłem - zaniedbujesz własne interesy.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 53% Nie 47%

 • Interpretacja:

  biały - rozkosz

  czarny - kłopoty

  stający dęba - wielki honor

  jeździć konno - spełnienie życzeń

  spaść z konia - wielkie nieprzyjemności

  rozpędzone - śmierć

  własny - dobrobyt

  podkuwać - wysokie stanowisko

  zdechły - ciężka praca

  chudy - przeszkody

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 52% Nie 48%

 • Interpretacja:

  Koń - Wyraża pierwotną witalność człowieka, to, co kobiece i matczyne, oraz to, co męskie i duchowe. Koń stanowiący we śnie całość z jeźdźcem wyklucza trudności w sferze ducha, ale przede wszystkim seksu. Dobre obchodzenie się z koniem zawsze wskazuje na gospodarowanie życiem bez zakłóceń. Koń źle utrzymany, pędzący we śnie jak przerażające widziadło, jest wyrazem zaburzeń popędu seksualnego oraz chęci skoków w bok. Koń płochliwy lub uciekający zapowiada strach przed utratą witalności i zagrożenie potencji. Koń może także ostrzegać śniące­go, by zachował spokój w danej sytuacji. Barwa konia też odgrywa pewną rolę (zob.: kolory). Według Artemidoni mężczyzna na pięknym koniu symbolizuje szczęście w mi­łości.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 51% Nie 49%

 • Interpretacja:

  biały - rozkosz

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja:

  Koń - Archetypiczny symbol zwykle wyobrażający we śnie ludzkie ciało. W mitologii i wierzeniach ludowych koń oznacza niską zwierzęcą naturę człowieka, instynkt, nie-ludzką psyche i nie­świadomość. Koń zatem symbolizuje odruchową zwierzęcą stronę życia. Sny, w których koń odnosi obrażenia lub odbiera sobie życie, mogą być wczesnym ostrzeżeniem przed zagrażającą życiu chorobą. Jung i inni przytaczają przypadki pacjen­tów, którzy śnili o koniach, które zabijały się, skacząc w prze­paść z urwiska albo okien. W późniejszym okresie u tych pa­cjentów wykryto raka. Ta symbolika wczesnego ostrzeżenia znajduje potwierdzenie w folklorze. W niemieckich i angiel­skich wierzeniach ludowych sen o białym koniu jest zwiastu­nem śmierci (celtycka bogini Epona, którą kojarzono między innymi ze śmiercią i grobami, czasami przybiera postać białej klaczy). W legendach i podaniach ludowych czarodziejskie lub jasnowidzące konie muszą w porę ostrzegać swoich panów.
  W starożytnych mitologiach koń jest symbolem słonecznym i wyobraża dynamiczną siłę słońca wędrującego po niebie. W mitach greckich słoneczny rydwan Faetona ciągnęły po nie­bie konie. Dla Greków i Rzymian konie miały także związek z gromem, wiatrem, wojną wodą płodnością oraz śmiercią i obrzędami pogrzebowymi. Konie, które wynu­rzyły się z głębin oceanu na polecenie Posejdona, można trak­tować jako dzikie stwory wyłaniające się z nieświadomego umysłu. Konie dzikie lub czarne mogą we śnie symbolizować nieposkromione żądze.
  W Biblii (Jeremiasz 5: 8) i sztuce renesansu koń przedstawia­ny jest jako symbol pożądania.
  Koń jako juczne zwierzę ma bliski związek z archetypem matki, symbolem początków życia. Jung powiedział, że koń jest „matką w naszym wnętrzu", naszą intuicyjną i magiczną naturą. W mitach, baśniach i legendach ko­niom często przypisuje się moc jasnowidzenia i przepowiadania przyszłości.
  Czarodziejska moc latania zmienia konia w wehikuł świado­mości. W mitach greckich skrzydlaty koń, Pegaz, pomaga Bellerofonowi w jego bohaterskich czynach, do których zalicza się zabicie potwornej Chimery, symbolu zwierzęcego charakteru i wynaturzenia. Niemniej jednak, kiedy Bellerofon chce po­lecieć na Olimp, aby zająć miejsce wśród bogów, Pegaz go zrzuca - istnieją granice, do jakich może się wznieść ludzka świadomość. W mitach islamskich prorok Mahomet leci przez niebiańskie sfery na grzbiecie skrzydlatej klaczy Burak. W roz­licznych kulturach szamańskich szaman w trakcie swej mistycznej podróży wznosi się do nieba na grzbiecie konia. Koń szamański jest również symbolem śmierci albo nosicielem dusz zmarłych do świata podziemi. W mitologii germańskiej ośmionogi szamański koń Odyna, Sleipnir, który jest pół koniem, pół bogiem, zabiera Odyna na wyprawę do świata podziemi.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 41% Nie 59%

21 7

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. Paula (Gość) 13 grudnia 2020

  Głaskanie konia

  Koń prawdopodobnie upadł. Podeszłam do niego, przytuliłam się do miękkiego łba i przytuliłam się nie go głaskałam. Był spokojny, ciemnobrązowy.

 2. Aga (Gość) 1 listopada 2018

  Koń

  Mąż przekazał mi białego konia z wozem pełnym węgla. Jechałam wozem nie mogłam trafnie wjechać do wyładunku. Byłam na tym koniu przytulałam się do niego i wydawałam mu komendy które bardzo dobrze wykonywał i też się do mnie przytulał, a na koniec pocałował mnie w policzek czule.

 3. Miriam (Gość) 9 stycznia 2018

  Para koni

  Sniła mi się para pięknych koni obok cwałująca obok siebie . To był piękny widok w ładnej leśnej scenerii . Jeden koń był brązowy a drugi czarny . Nikt na nich nie jechal i nie było na nich uprzęży

 4. aga7112 (Gość) 27 sierpnia 2017

  koń

  Jechałam na białym ładnym koniu. W pewnym momencie stuknęłam w lejce, a on zaczął mnie gryzć. Zeszłam z niego, więc on podszedł do mnie i mnie polizał. Potem widziałam, jak leży gdzieś pod sklepem. Myślałam że jest chory i zdycha, ale podniósł łeb i wstał

 5. Wercia555 (Gość) 13 sierpnia 2016

  Głaskałam konia

  Głaskałam brązowego konia i miałam na nim jechać ale się obudziłam i w żadnym senniki niema odpowiedzi

 6. Wercia555 (Gość) 13 sierpnia 2016

  Głaskałam konia

  Głaskałam brązowego konia i miałam na nim jechać ale się obudziłam i w żadnym senniki niema odpowiedzi

 7. Martin (Gość) 9 września 2015

  Biały koń z źrebakiem

  W śnie ujrzałem białego konia który biegał na mojej starej ulicy gdzie kiedyś mieszkałem. Koń był bardzo niespokojny nie dał się złapać. Okazało się że szukał źrebaczka i nagle wszystko się uspokoiło nagle się obudziłem. O co chodzi ?

 8. tsukiyamaa 12 lipca 2015

  koń

  Uciekałam skądś z mamą i bratem. Brat jechał na koniu. Kiedy z mamą zmęczyłyśmy się, brat nie wiedział jak zatrzymać konia i wykonał gest, przez który ten się bardziej rozpędził. Nagle brat nie mógł sobie poradzić z taką prędkością i spadł z konia. Koń go podeptał i odszedł kawałek dalej. Podeszłyśmy do brata (przed nami leżał inny koń), zauważyłyśmy że ma rany na twarzy, a jego spodnie były poplamione krwią. Brat nagle zaczął strasznie płakać.

 9. zosia 8 marca 2015

  koń

  Śnił mi się glopujący koń. Było to latem na polu pełnym słomy. Na koniu były dwie osoby( nie rozpoznałam ich) jeździły po całym polu, kopyta konia miały roztrząsać słomę.Nie jestem do końca pewna, ale ja chyba też jeździłam, albo miałam ochotę wsiąść na tego konia.Potem szłam i widziałam pole obsiane wschodzącymi warzywami, ale chwast był większy niż sadzonki. Przechodziłam przez jakich rów, czy wąwóz.

 10. obloczek20-80@wp.pl (Gość) 24 lutego 2015

  konie

  pędzące konie u uprzęży i z wozem na którym siedział nowo wybrany prezydent z facetem a prezydent był wykładowcą w szkole w której pracuję i znam go a obok biegły psy na smyczy i szczekały

 11. edi111 (Gość) 29 października 2014

  edi1507@gmail.com

  śnił mi się piękny biały koń , wyglądało to tak jak bym go kochał a on mnie , przytulał się i prosił by go ciągle głaskać ,pewnego razu nie wiadomo mi z jakich przyczyn i kto założył mu sznurek na szyję i zabrał go , w dalszej części snu zobaczyłem tego kogoś idącego z moim ukochanym koniem ale był już daleko , postanowiłem z całych sił zawołać konia gwiżdżąc na niego , usłyszał mnie i wyrwał się temu komuś i przybiegł do mnie , co mnie jeszcze zaciekawiło że polizał mnie jak to psy robią , ciekawy sen ale tak właśnie się zakończył , co może oznaczać taki sen , jeżeli to możliwe proszę o odpowiedź

 12. Bozenka (Gość) 11 lipca 2014

  rozpedzony kon i zrebak rowniotko przy sobie

  Kon i zrebak jak polowe duzego rozpedzone po lace kolorubraz w bordo i biale latki wbiegly w zboze koloru podobnej tonacji...zginely....

 13. roxette (Gość) 28 maja 2014

  biały źrebak

  Szedł w moją stronę piękny,spokojny,łagodny biały źrebak i delikatnie się do mnie uśmiechał.Miał założoną brązową uzdę.

 14. j (Gość) 16 listopada 2013

  konie w snach...

  Śniący mi się czarny koń, rozpedzony, który szukał swego źrebięcia (źrebię znalazł nieżywe) i uczucie niepokoju zdarzyły mi się dokładnie tydzień przed śmiercią taty. Co trochę śnią mi się konie w róznych odsłonach i zawsze odzwierciadlają stan mojego życia i ducha...

 15. Ewa (Gość) 22 września 2013

  gniady koń

  Snił mi sie gniady, chudy koń,który wsadził łapę w jakiś otwór wozu lub samochodu, nie pamiętam dokładnie.Miotał sie bardzo długo obijajac sie o rózne przedmioty, w końcu kazałam mężowi go zabić, bo nie mozna było wyjać mu nogi. Mąż go zabił i wyjał dwie bardzo duze i czyste poledwice :/ ble Co to może oznaczać? bardzo się boję ze moze oznaczać moją powazna chorobę. Właśnie czekam na wynik patamorf. :(

 16. Gość (Gość) 26 maja 2013

  Galopujący koń

  We śnie siedziałam na koniu, który galopował z ogromną prędkością, obok kobieta, krzyczała, ze zaraz coś mi się stanie jeśli ten koń nie zwolni, nagle jakiś mężczyzna wyszedł na ulicę, stanął na środku rozkładając na bok ręce i pędzący koń powoli się zatrzymał...

 17. lolacukierek (Gość) 19 stycznia 2012

  konie i jedyny facet

  Śniło mi się , że spotkałam tego jedynego i że mnie rozdziewiczył na łące (w ogóle go nie znałam). Potem jak się przebudziliśmy niedaleko były dzikie konie. On mówił że mam się nie bać i zaczęliśmy uciekać.Jemu stało się coś w nogę , a ja uciekłam i go zostawiłam. Gdy weszłam do domu zaraz po mnie zadzwonił dzwonek i to był on. Zaczęłam go przepraszać za to że go zostawiłam i odszedł. Sądziłam że już nigdy go nie spotkam . Gdy żałowałam tego co zrobiłam on przyszedł i został ze mną . Co to oznacza ?

 18. Megi123321 (Gość) 6 stycznia 2012

  uciekinier

  w tym śnie miałam własną stadninę w której o dziwo był tylko jeden brązowy koń w czasie spaceru trzymałam go za lejce lecz szłam obok wtedy mi uciekł goniłam go w towarzystwie nieznanego mężczyzny który jak przeczuwałam towarzyszył mi zupełnie nie z względu o konia myślę że chodziło raczej mu mnie

 19. Domi (Gość) 29 października 2011

  wyznanie miłości i wielka miłość do mężczyzny

  Śniłam o mężczyżnie,którego znam już długi czas i jestem w nim zakochana,wyznałam mu miłość a on spokojnie słuchał o czym mówię

 20. Pucia 1 sierpnia 2011

  Koń

  Snily mi sie konie przeznaczone na zabicie( na mieso chyba)
  Pierwszy stal piekny braz\owy POCIAGOWY kon.Mialwielkie owlosione nogi i tulil sie do mnie.Glaskalam go,przytulalam i zabralam ze soba ratujac od śmierci

 21. Ellise (Gość) 22 kwietnia 2011

  Pół-koń

  W lecie stałam na schodach w piwnicy w kaloszach, a moja mama w zimowej kurtce wkładała drewno do pieca, który jest w piwnicy. Mama stała za mną
  Przede mną słyszałam tupanie konia, wyjrzałam przez drzwi, a tam tata jeździ na połowie konia(koń był gniady). Tzn. koń miał 2 nogi i tylko tył(zad) i był jasno-brązowy, bez przednich nóg. Ja wyszłam, a tata mówi: dostałem tego konia za darmo, bo on jest dziwny, urodził baranko-leszcza!

 22. klaudyna (Gość) 22 marca 2011

  walka

  Śnił mi się piękny, brązowy koń z jeźdźcem (mężczyzna), który był atakowany przez mniejszego, czarnego konia bez jeźdźca. Czarny rzucał się na brązowego ze wszystkich stron, a kiedy to robił jego kopyta zamieniały się jakby w łapy pantery z pazurami. Ale brązowy nie dawał za wygraną i zawsze się od niego uwolnił. No i co wy na to?

 23. ala (Gość) 22 marca 2011

  konie

  we śnie widziałam dwa konie a na nich jeźdźcy, po chwili jazdy tych koni jeźdźcy zostali ranni i leżeli na koniach, ale jednak z nich nie spadli.

 24. aivi (Gość) 7 marca 2011

  podróż

  klacz chyba biała, wystawia łeb przez okno, obok pies ja się pakuję do walizek ponieważ szykujemy si do podróży, koni jest więcej ale widzę tylko jednego.

 25. Kati (Gość) 25 lutego 2011

  Biały nieżywy koń

  Wśród wielu rozmaitych śniętych ryb leżał martwy biały koń. Tych ryb było bardzo dużo i leżały w piwnicy bloku, ja stałam na zewnątrz i widziałam jak moja sąsiadka wyrzuca te ryby przez okienko piwniczne na zewnątrz,a tych ryb przybywało. Były różne: duże, małe, srebrne, złote i wśród nich leżał piękny biały koń. Było mi go bardzo żal.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny