Sennik Maska - SennikOnline.pl

Sennik Maska

Nasze interpretacje snu maska sprawdzają się w 35%

Znaczenie snu maska

  9 10
 • Interpretacja:

  Maska - Ukrycie prawdziwej tożsamości przed światem; fasada; para­wan, za którym można się schować; ochrona dla osoby no­szącej maskę.
  Maska symbolizuje także czasową, wyzwalającą duchową przemianę: w świętych obrzędach, liturgiach, teatrze i sztuce ludowej to potężny przedmiot, który zmienia noszącą ją osobę w zwierzę, przodka lub domyślną postać istoty nadprzyrodzo­nej. Nakładając maskę, człowiek pozwala, aby wstąpił w niego duch, który, jak wierzy, zamieszkuje maskę, lub duch wyobra­żany przez nią. To pozwala mu przywołać moc tego ducha. W kategoriach Jungowskich maska łączy osobę noszącą ją z ar-chetypicznymi mocami, które spoczywają w zbiorowej nieświadomości. Maska jest pośrednikiem między ego i archety­pem, rzeczami pospolitymi i nadprzyrodzonymi, wzniosłymi i śmiesznymi, teraźniejszością i przeszłością W psychologii transpersonalnej maski pomagają ludziom identyfikować się z archetypicznymi siłami i wyzwalać tłumione części jaźni, a co za tym idzie, widzieć siebie w nowy sposób.
  Aby odkryć znaczenie maski we śnie, zwróć uwagę na obli­cze maski (przyjemne, przerażające itd.), powody jej zakłada­nia (wystawienie na pokaz, ukrycie się, przemiana), uczucia związane z jej noszeniem (duma, wstyd, radość, strach) oraz re­akcje innych na tę maskę.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja:

  uprowadzenie, uwiedzenie  nosić ją - fałszywi sąsiedzi

  widzieć ją u kogoś - nie wyjawiaj każdemu twych przekonań

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 50% Nie 50%

 • Interpretacja: Baśki

  Maska - Symbolizuje nieszczerość, którą pragnie się ukryć, nie ujaw­niając własnych poglądów. Widok innych w maskach na­kazuje ostrożność w stosunku do otoczenia, gdzie znajdują się pochlebcy chcący szkodzić śniącemu.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 33% Nie 67%

 • Interpretacja:

  Maskę, nosić: Jeżeli masz zamiar zatrzymać swych przy­jaciół, to nie udawaj.
  Maskę, widzieć: Okłamią cię i wyrządzą ci krzywdę.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 25% Nie 75%

 • Interpretacja:

  Uprowadzenie, uwiedzenie; Nosić - fałszywi sąsiedzi; U kogoś - Nie wyjawiaj byle komu Twoich wewnętrznych przekonań; Ukochany w - zdrada bo z kimś innym planuje małżeństwo; Bal - małżeństwo przez przypadek. Patrz też --> Zamaskować.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 0% Nie 100%

18 6

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. Franek (Gość) 7 kwietnia 2014

  nieboszczyki

  Co mogło oznaczać.
  Wali się jakiś budynek, spadali i umierali ludzie. Niektórzy mieli jakieś maski na twarzach. Później wstali martwi i zaczęli powtarzać "przywróć nam życie" a w tle wisiały dzieci na sznurach i kołysały się na wietrze. Tak w skrócie.

 2. misiajabuszko (Gość) 7 listopada 2012

  maska

  naszyjnik w kształcie maski zrobiony przez ojca. Ślub, pan młody miał mieć pomniejszoną replikę tego samego naszyjnika ale w końcu go nie dostał. pod koniec snu dziadek kazał mi zrobić make up bo brzydko wyglądam. Ja chciałam być w normalnej skromnej sukience i bez make upu

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny