Sennik Miot - SennikOnline.pl

Sennik Miot

Nasze interpretacje snu miot sprawdzają się w 0%

Znaczenie snu miot

  9 10
 • Interpretacja:

  Miot - Męska, twórcza lub niszczycielska siła przyrody. W mitologii bogowie gromów i piorunów wykuwali swoje błyskawice za pomocą młotów i kowadeł. Młot jest najważniejszym z trzech narzędzi potężnego skandynawskiego boga gromów Thora, któ­ry ciska nim, aby strzaskać czaszki nieprzyjaciół. Grecko-rzym­ski bóg gromów Wulkan (Hefajstos) jest architektem i twórcą wszystkich dzieł na Olimpie, w siedzibie bogów. Oprócz wy­twarzania piorunów i błyskawic wykuwa rydwany, złote podko­wy, spiżowe domy i inne przedmioty dla bogów.
  Twórcza moc młota ma także aspekty żeńskie, ponieważ błyskawice i gromy sprowadzają życiodajny deszcz. Podwójny młot przypomina krzyż tau, symbol odradzania się i drzewa ży­cia. Młotek lub bicie młotkiem we śnie mogą symbolizować próbę dopasowania czegoś lub zrozumienia (przyswojenia so­bie) czegoś.
  Inne znaczenia: 1) sprawiedliwość i zemsta, 2) praktyczne narzędzie, którego używa się zarazem do budowania, jak i bu­rzenia lub miażdżenia, 3) narzędzie do wprowadzania czegoś siłą.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 0% Nie 100%

6 2

Dodaj znaczenie snu

Sny

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny