Sennik Oko - SennikOnline.pl

Sennik Oko

Nasze interpretacje snu oko sprawdzają się w 28%

Znaczenie snu oko

  9 10
 • Interpretacja:

  Oko - Archetypiczny symbol o rozlicznych znaczeniach. Oko jesl duszą, sednem, symbolem świadomości, która zamieszkuje we­wnątrz nieświadomości.
  W mitologii oko jest święte. To symbol solarny, który otwie­ra dostęp do niebiańskich królestw. Symbolizuje mądrość, wie­dzę, światło, oświecenie, ochronę i stabilność. Oko Boga to jed­ność, pełnia i zwierzchnictwo. Oko Horusa jest wszystko-widzącym okiem umysłu i olśnienia. Trzecie oko jest okiem spoglądającym w głąb w poszukiwaniu transcendentnej mądro­ści. W mitologii Zachodu prawe oko symbolizuje słońce (oświecenie, ducha), natomiast lewe księżyc (intuicję, nieświa­domość).
  Oczy symbolizują Boginię Matkę, zwłaszcza jej aspekt płod­ności, narodzin, śmierci i odrodzenia. Oczy i kształty zbliżone -koła i spirale - ozdabiały starożytne świątynie bogiń. Wielookie bóstwa są wszystkowidzące i opiekuńcze. Pojedyncze oczy to „złe oko", które symbolizuje „cień".
  W snach oczy mogą także wskazywać na to, jak postrzega­my sprawy. Oczy ślepe, półprzymknięte, zezowate lub w jaki­kolwiek inny sposób upośledzone mogą symbolizować nieade­kwatne lub wyrywkowe widzenie świata przez śniącego. Oku­lary mogą symbolicznie ułatwiać wyraźne widzenie rzeczy, aczkolwiek jeśli soczewki są zabarwione, widzimy obraz prze-filtrowany lub zniekształcony.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 36% Nie 64%

 • Interpretacja:

  Oko - Będziesz podziwiać czystość miłej duszy.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 23% Nie 77%

 • Interpretacja:

  Własne - Nieprzyjaciele czekają na Twój błąd; Brązowe - oszuści i nieuczciwe osoby w Twoim gronie; Niebieskie - słabość i niestałość w uczuciach; Szare - fałszywe pochlebstwa; Utracić - groźna choroba lub kłopoty w interesach; Inny z jednym - popełnisz błędy w interesach lub straty i kłopoty.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 17% Nie 83%

12 4

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. Akacja (Gość) 10 stycznia 2018

  Oko Opatrzności

  Na pełni księżyca ukazało się tworzące z jasnych smug chmurowych Oko w trójkącie z falującymi potrójnymi promyczkami i stawało się coraz bardziej wyraziste. Było to piękne. Jednak z dala suneła ciemna chmura.

 2. Nikaaaa (Gość) 6 stycznia 2017

  krwawe oko

  Śnił mi się mój chłopak, któremu krwawiło oko w bardzo nietypowy sposób: krew napływała z wnętrza organizmu do jego tęczówki i spływała białkiem, aż do rzęs i na policzek. Bardzo realistyczny sen, ze szczegółami pamiętam to oko, krew bardzo czerwona. Gdy przecierał oczy zostawała smuga krwi na twarzy, proszę o pomoc przy interpretacji!

 3. blind_faith (Gość) 20 kwietnia 2014

  owad w oku

  we śnie do oka dostał mi się jakiś owad(żuk czy coś podobnego - bardzo małych rozmiarów). ktoś pomógł mi go wyciągnąć.

 4. Justyna (Gość) 26 czerwca 2013

  Morskie Oko

  Śniło mi się że byłam na jakiejś wycieczce , czy czymś z jakimiś ludźmi , daleko od nich zostałam przy Morskim Oku . Widoki były piękne , chciałam robić zdjęcia ale przypomniało mi sie że nie mam aparatu , ale jak później sie okazało miałam go nie mam pojęcia skąd . No i w końcu chciałam robić zdjęcia tym pięknym górom i ogólnie byłąm zachwycona , okazało sie że jakaś baba zasłoniła mi widok . Byłam strasznie zła , więc grzecznie poszłam do sklepu by tam poczekać aż zmniejszy się tłum . W sklepie myślałam że nie mam pieniędzy ale okazało się że są ( tak jak z aparatem ;p ) a i co mnie ciekawiło ! W lodówce tam gdzie lody w sklepie leżały krakersy o.O . No ale w końcu wyszłam z tego sklepu z nadzieją że zrobię zdjęcie , już ustawiałam wszystko tak jak ma być . W końcu w moim obiektywie stanęło Morskie Oko wraz z całą swoją okazałością , gdy miałam już przycisnąć spust migawki jakiś koleś przyszedł i zasłonił mi wszystko . Hahaha to było bardzo , bardzo dziwne . W końcu pomyślałam że pójdę do jakiegoś schroniska w Zakopanem tam gdzie byłam z rodziną ( najprawdopodobniej ) ale gdy już miałam iść przypomniałam sobie że to jest 9 km w jedną stronę więc mi sie nie chce samej iść . Zostałam . W końcu przedostałam się troche przez tłum , zrobiłam pare zamazanych zdjęć a gdy już dostałam sie całkowicie góry wydawały się jakieś dziwne , i z tej całej mojej męczarni zrobiłam może jedno ładne zdjęcie . No ale to nic , później okazało sie że coś sie stało z moim aparatem , nie wiem może był zepsuty ale ja coś ciekawego w nim odkryłam , chyba nawet jakieś dodatkowe opcje . Hahaha . ;D To było bardzoooo dziwne, ale przed snem nie myślałam jakoś o górach , jedynie siedziałam ze znajomymi i opowiadali o tym jak miło spędzili weekend majowy w Zakopanem . No i robiłam pare zdjęć . Ale jak już leżałam w łóżku nie myślałam o niczym innym jak o tym by już zasnąć . Jestem ciekawa co dalej byłoby w tym śnie gdyby mnie ktoś nie obudził ;)

 5. kachanna (Gość) 1 lutego 2013

  krwawiące oko

  Śnił mi się mój chłopak, któremu krwawiło oko w bardzo nietypowy sposób: krew napływała z wnętrza organizmu do jego tęczówki i spływała białkiem, aż do rzęs i na policzek. Bardzo realistyczny sen, ze szczegółami pamiętam to oko, krew bardzo czerwona. Gdy przecierał oczy zostawała smuga krwi na twarzy, proszę o pomoc przy interpretacji!

 6. Paulos (Gość) 4 lutego 2012

  Oko nad Piramidą

  We śnie byłem w jakimś kościele i widziałem jakby obraz, rzeźba oka w otoczce słońca nad piramidą

 7. Asia (Gość) 15 czerwca 2011

  Krwawiace oczy

  To sìe zaczęło od tego gdyż do mnie mama zadzwoniła że mój narzeczony stracił palca u dłoni :( płakałam strasznie jak już zasnelam to śniło mi sìe że amputowali mu dłoń całą potem jak zaczęłam płakać weszła moja mama i jej leciała krew z oczy nie wiedziałam gdzie jestem co ją tu robię chciałam jak najszybciej sìe obudzić i tak sìe stało jak sìe obudziłam to mój narzeczony miał dłoń a mojej mamie nic nie było teraz przez tego palca co stracił to ciężko mi zasnąć boję sìe chodzić spać

 8. Tomasz (Gość) 9 lutego 2011

  oko opatrzności

  Witam, śniło mi się oko opatrzności startujące jak rakieta kosmiczna, wznosiło się i pod sobą pozostawiało smugę białego dymu. Widziałem to jakby z daleka. Co to może znaczyć?

 9. misiek00 (Gość) 6 lutego 2011

  oko

  znajduję się nagle w okolicy wypadku samochodowego i zamiast ofiary widzę samo oko ofiary. lekko zamglone . dopiero jak mówie do niego nabiera wyrazu

 10. doti (Gość) 10 stycznia 2011

  kłótnia

  Nakryłam mojego chłopaka na zdradzie z jedna z moich najlepszych kolezanek w dziecinstwie. Oni rowniez znali sie ze szkoly i juz wtedy wpadli sobie w oko. Ona bardzo mu schlebiała, prawiła komplementy itd Bardzo poklocilam sie o to z chlopakiem jak mogl mi zrobic cos takiego podlego. Do tego we śnie pojawił się motyw z kleszczami. Byłam na spacerze nie pamietam z kim i na lisciach drzew zobaczyłam kleszcza. Wiedzialam ze jest ich mnostwo tej wiosny.

 11. MysteriousWolf 2 stycznia 2011

  Dama, królestwo

  Śniło mi się że wraz z moją koleżanką byłam przepiękną damą dworu które zostały wybrane jako przyszłe do żony dla królewskich synów. Jeden z nich o czarnych długich włosach nazywał się Piotr, drugi o włosach brązowych Jan. Moim mężem miał zostać Piotr zaś koleżanki Jan. W trakcie naszego pobytu na zamku zaatakowało nas wrogie królestwo, jego żołnierze wdarli sie do zamku. Ja z koleżanką równie mężnie walczyłyśmy z wrogiem czym popadnie, to mieczem to jakimś workiem. Jakimś cudem udało nam się przegonić najeźdźców, ale Piotr i Jan gdzieś zniknęli. Zapytałam jednego ze służby gdzie owa dwójka się podziała na co on odpowiedział mi że leżą pijani w jednej z komnat. Ruszyłam tam z moją koleżanką i wyprowadziłyśmy ich do innej komnaty. Potem poszłyśmy do sypialni ich matki naszej przyszłej teściowej. Bardzo nas lubiła i my ją również, była przemiłą, spokojną i dobrą kobietą. Rozmawiała z nami zamartwiając sie o swoich synów. Obiecałyśmy jej zająć się nimi na co ona uspokoiła się. Już miałyśmy wyjść z komnaty kiedy ja odwróca do niej tyłem wyznałam że noszę w sobie dziecko Piotra.

 12. Joasia (Gość) 30 grudnia 2010

  kloega.. oO

  Dzisiaj śnił mi się mój kloega z klasy. Byłam na działce i on stał na drodze podeszłam do niego i chciałm pocałować, ale on pociągnął za ręke na taką polną droge...Tam się położyliśmy i całowaliśmy, ale on chciał czegoś więcej, a Ja nie. Więc zaczełam uciekać na działkę. Biegłam a on był tuż za mną aż dobiegłam do domku i zamknełam drzwi. Zobaczyłam tylko jak mój tata go wygonił. Poszłam do sypijalni do sióstr i zaczełam im się wyżalać że on mi się chyba podoba, ale ja jestem duchem i niemożemy być razem....Dziewczyny powiedziały żeby on tu przyszedł więc po niego poszłam.. gdy przyszedł powiedziałam mu że chce z nim być ale ja jestem duchem... nieżyje, a on żyje...Póź niej obudziłam się obok niego wtulona..

 13. Joasia (Gość) 30 grudnia 2010

  duch..

  Ostatnio śniło mi się że szłam ze swojej byłej szkoły z przyjaciółką i ona zatrzymała się, wpuściła Sobię do oka krople przez które zaczeło krwawić...Pobiegła do domu i wruciła jako duch...Niewiem z kąd ale nagle pojawił się samochód do którego wsiadłyśmy i odjechałyśmy...przy czym ona prowadziła ten samochód a mamy 16 lat, bałam sie troszke bo bardzo szybko prowadziła...

 14. Natally (Gość) 26 grudnia 2010

  Oko w wodzie

  Śniło mi się pewnej nocy że jestem w lesie- ciemnym, gęstym, przerażającym. Szłam przez kilka godzin szukając stamtąd wyjścia, ponieważ powoli ściemniało się a ja byłam coraz bardziej przerażona. W pewnym momencie stanęłam bo przede mną znajdowało się niewielkie oczko wodne. Miało ono idealny kształt koła, wypełnione krystalicznie czystą wodą, na dnie wyłożone otoczakami. Zbliżyłam sie i popatrzyłam w sam środek dna. Ku mojemu przerażeniu było tam ogromne, niebieskie, ludzkie oko z czarną jak smoła źrenicą. Oko patrzyło się w moją stronę. Nagle po drugiej stronie oczka zobaczyłam mojego chłopaka. Stał nieruchomo, patrzył prosto przed siebie jakby nie był świadom gdzie się znajduje. Chciałam iść do niego, zrobiłam krok naprzód i wpadłam do wody. Okazało się że oczko wodne ma kształt olbrzymiej misy. Zaczęłam zsuwać się w dół, woda nie była bardzo głęboka więc głowę miałam ponad wodą. Panicznie próbowałam sie stamtąd wydostać. Oko cały czas na mnie patrzyło jakby czekało aż zbliżę się na tyle aby jego źrenica mogła mnie wciągnąć. i sen się urwał bo ktoś mnie obudził.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny