Sennik Palce - SennikOnline.pl

Sennik Palce

Nasze interpretacje snu palce sprawdzają się w 33%

Znaczenie snu palce

  8 10
 • Interpretacja:

  Palce - Wyraz uczuć i zamiarów. Palce w różnych układach przekazują całą gamę znaczeń. Palec pokazujący kogoś może oznaczać oskarżenie lub obrazę. W wierzeniach ludowych istnieje szero­ko rozpowszechnione przekonanie, że wyciągnięty palec niesie magiczną moc wprowadzania w czyn zamiarów - dobrych lub złych - osoby wskazującej owym palcem. Palec uniesiony do warg kojarzy się z milczeniem lub wyraża przestrogę. Uniesie­nie trzeciego palca jest od czasów antycznych obelgą, zwłasz­cza o charakterze seksualnym. Uniesienie pierwszego i czwar­tego palca jest gestem ochrony przed złym okiem, lecz te same palce wymierzone w kogoś są obelgą. Zaciśnięta pięść i kciuk wsunięty między palec wskazujący a środkowy również chro­nią przed złym okiem. Grożenie palcem oznacza oskarżenie lub karcenie. Skinienie palcem to gest zachęcający. Palce wzniesio­ne ku górze i złożone dłonie (gest błogosławieństwa) są symbo­lem duchowej siły.
  Palce od czasów antycznych są elementem czarów uzdra­wiających. Bóstwa lecznicze uzdrawiały dotykiem, dlatego też palcom przypisuje się wielką moc regenerującą twórczą i lecz­niczą.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 33% Nie 67%

6 2

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. t (Gość) 23 marca 2011

  zbierać palcami potłuczone szkło z bombki choinkowej w piwnicy i wrzucać do pieca z którego bardzo dymi.

 2. duża (Gość) 12 lutego 2011

  kompletny misz-masz

  śniło mi się, że z grupą przyjaciół piliśmi tanie wina w męskiej szatni. nagle wszyscy zmaleli i zostali przywiązani do palców u nogi mojej władczej koleżanki. nie wiem dlaczego był tam też Gargamel ze Smerfów. gdy zorientowała się, że ma coś na palcach powpadaliśmy do lodowatej wody. łapaliśmy się pływających, wydaje mi się, że fragmentów trawy z jakiejś gry (bo były tam widoczne piksele), ale jak tylko ich dotykaliśmy znikały. na koniec się utopiłam. jak jeszcze próbowałam chwilę wcześniej otworzyć oczy to widziałam tego Gargamela, potem już tylko przez warstwę wody mój sufit. obudziłam się, bo zaczęłam dusić się poduszką.

 3. Rokita 27 stycznia 2011

  Moja była

  Śniła mi się moja była dziewczyna- Malwina. Była w jakimś budynku gospodarczym- oborze lub chlewni, a raczej na jego poddaszu. Pokryty był dachówką. Ona klęczała przy oknie. Ja wspiąłem się po ścianie i zacząłem z nią rozmawiać. Płakałem i prosiłem ją o drugą szansę. Na podwórzu był jakiś mężczyzna z dużym psem- wilczurem. Pies podskakiwał i próbował mnie ugryźć w nogi. Podciągnąłem je, a on szczypał zębami moje kolana. Malwina trzymała mnie za palce. Później przeniosłęm się do jakiegoś parku. Malwona przyszła do mnie a ja ją przytuliłem. Była ubrana w przezroczystą mini, zrobioną jakby z folii, tak że widziałem jej pupę. I dalej ją tuliłem.

 4. ines (Gość) 15 stycznia 2011

  Chłopak

  Snił mi sie chłopak, że z nim byłam.. Bylam ubrana cała na różowo a ten chłopak w jakiś dziwny sposób stracił dwa palce;/

 5. ewelines15@wp.pl (Gość) 29 grudnia 2010

  buty kupowane w lumpex

  Śniło mi sie ze kupowałam buty brazowe uzywane w lumpex i sukienke niebieską, potem mi sie sniło ze byłam w szpitalu i miałam amputowane palce u stopy.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny