Sennik Włosy - SennikOnline.pl
Sennik Włosy

Sennik Włosy

Nasze interpretacje snu włosy sprawdzają się w 49%

Znaczenie snu włosy

  9 10
 • Interpretacja:

  obcinać - zmartwienie

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 54% Nie 46%

 • Interpretacja:

  Ogólnie są zapowiedzią nieszczęścia; Mieć piękne - słabe zdrowie lub poważne straty w interesach; Dla kobiety - brak dbałości o swoje sprawy prywatne; Bujne dobre zdrowie i powodzenie; Miękkie lub gęste - wielki majątek; Gładzić - niewierność w związku; Obcinać samemu - zmartwienie lub poniżenie; Ktoś Ci obcina - zmartwienia lub troski; Obcięte - zbytnia hojność; Na całym ciele - dobre zdrowie lub radość w domu; Na rękach - niepowodzenie; Bujne - dobre zdrowie lub pomyślność w interesach; Długie - władza i znaczenie; Myć - niepokój lub drobne zmartwienia rodzinne; Dla młodej dziewczyny - uważaj na zawieranie znajomości z mężczyznami; Wiązać - troski; Rude - poważne zmiany lub nieuzasadnione oskarżenia; Czerwone - fałsz; Czarne lub zmierzwione - szczęście lub smutek lub osamotnienie lub jakieś nieszczęście; Brązowe - niefortunne zatrudnienie; Blond - radość; Białe - uciecha lub oszczędzaj w wydatkach; Dla mężczyzny - szczęśliwe lub długie życie; Siwe - groźna choroba przyjaciela lub dobrego znajomego

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 55% Nie 45%

 • Interpretacja:

  Włosy - białe: Pozbędziesz się przygnębiającego niepoko­ju.
  Włosy, czarne: Osiągniesz pewność w miłości.
  Włosy, czesać: Pomyślna przyszłość, zyski.
  Włosy, długie: W najtrudniejszych dla ciebie chwilach ukażą prawdziwe oblicze wierni przyjaciele.
  Włosy, farbować: Na twoim słowie w ogóle nie można polegać.
  Włosy, myć: Twoja działalność jest podziwiana i uznawana.
  Włosy, płowe: Z żony, którą zdobyłeś, możesz być dumny.
  Włosy, rosnące: Przykre kłopoty zastąpi nowa nadzieja.
  Włosy, rozczochrane: Każdą awanturę zakończ życzli­wym pogodzeniem się.
  Włosy, rude: Lizusów ostro odprawiaj.
  Włosy, siwe: Spotka cię smutek.
  Włosy, strzyc: Duża strata, wielkie zmartwienie.
  Włosy, wypadające: Dobre dochody, lepsze życie.
  Włosy, zaplatać: Kłótnia w rodzinie.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 51% Nie 49%

 • Interpretacja: Bogumiły

  Włosy - Tłumaczą się jako siła pierwotna. Według Freuda, jako wtór­na cecha płciowa, mają falliczne znaczenie. Artemidor ob­jaśnia łysienie jako stratę krewnych lub własności, a bujną czuprynę jako utrzymanie majątku albo nawet jego pomno­żenie. Nie uczesane włosy we śnie zapowiadają zmartwie­nie. Według Faldora włosy są dobrami duchowymi, inte­lektualnymi i materialnymi, a ich utrata oznacza niepowo­dzenie i upokorzenie. Również w nowoczesnym tłumaczeniu snów utrata włosów jest ostrzeżeniem przed stratą na jawie lub obawą przed nią. Śniący o włosach powinien zadbać przecie wszystkim o swoją zmysłowość. Włosy przedsta­wiają często stan duszy, stąd też trzeba zwracać uwagę na włosy we śnie, to znaczy na ich wygląd: czy są cienkie, wypielęgnowane, czy też potargane. Według hinduskiej księgi snów Jagaddeiua obcięte włosy tłumaczą się nędzą i ubóstwem, w które popadnie śniący.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 51% Nie 49%

 • Interpretacja: ulcia89

  Wlosy,ktore mi obcięto z dlugich na bardzo krotkie :(

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 36% Nie 64%

 • Interpretacja: gosć

  miałem mokre włosy , długość do oczu.

  Czy znaczenie snu się spełniło? Tak Nie

  Tak 19% Nie 81%

21 7

Dodaj znaczenie snu

Sny

 1. Wypadajace wlosy (Gość) 13 maja 2016

  Kasia

  Bylam z synem w szpitalu i nagle zauwazylam ze ma dziwne wlosy takie zmierzwione to chcialam zobaczyc dlaczego i zlapalam i w reku zostala mi cala garsc blond wlosow co to znaczy?

 2. Wypadajace wlosy (Gość) 13 maja 2016

  Kasia

  Bylam z synem w szpitalu i nagle zauwazylam ze ma dziwne wlosy takie zmierzwione to chcialam zobaczyc dlaczego i zlapalam i w reku zostala mi cala garsc blond wlosow co to znaczy?

 3. Nina (Gość) 2 maja 2016

  Włosy wypadające po farbowaniu

  Miałam dziwny sen, przyśniło mi się że położyłam farbę na włosy, nagle zaczęłam je wyciągnąć z głowy garściami. Potem okazało się że nie straciłam ich wszystkich a samą górę i zaczęłam nosić peruke.

 4. Paulina (Gość) 14 kwietnia 2016

  To dziwne

  Śniło mi się ze moja kuzynka fryzjerka specjalnie polala mi czymś włosy a ja je potem garściami wyciagalam z głowy. We śnie włosy były blond, na codzień mam czerwone.

 5. Xoxi (Gość) 11 kwietnia 2016

  Włosy i ex

  Śniło mi się że mój były chłopak wyrywał mi włosy, ja płakałam, on mnie przepraszal ale dalej je wyrywał

 6. bastet (Gość) 1 stycznia 2016

  włosy w oczach

  miałam czarne lśniące włosy które zaczeły mi wychdzić z oczu, a ja czułam jak te włosy mi wychodzą z wszystkich organów, a moa koleżanika się na mne patrzyła i uśmiechała i mówila dziwnym głosem...

 7. Joly (Gość) 27 lipca 2015

  Sen

  Snilo mi sie ze moje przyjaciolki zegnaly sie ze mna i saly mi dziwne zdj czarno biale (ich, one byly na nich) na pamiatke, wiedzialam ze w tym snie chca pppelnic samobojstwo

 8. marta (Gość) 17 stycznia 2015

  Patrzylam w lustro i byłam zaskoczona a że mam krótkie włosy i tak ładnie mi w tej fryzurze
  o i byłam zaskoczona jak ładnie wyglądam

 9. lola (Gość) 11 stycznia 2015

  śniło mi się,że miałam długie włosy,czesałam je ręką i nagle połowa mi odpadła i miałam już krótkie,za ucho. popłakałam się,a wszyscy mi mówili że teraz wyglądam dużo lepiej i te co zostały na głowie były piękne i zdrowe,a te co odpadły zniszczone,pokołtunione

 10. Agnieszka 1984 (Gość) 28 grudnia 2014

  włosy

  W śnie widziałam swoje włosy spłukane do wanny,pływały one w niej w wielkiej ilości-przy czym na głowie wcale mi ich nie ubyło

 11. Słowik (Gość) 21 marca 2014

  Włosy

  Śniło mi sie z czwartku na piontek tak moja wielka miłosc miała sliczne włosy czarne długie i patrzyła na mnie

 12. blondi (Gość) 11 marca 2014

  sen o włosach

  Sniło mi się że mam siwe włosy do połowy głowy,a za chwilę spojrzałam na nogi widziałam bardzo gęste czarne włosy.tydzień temu odeszła moja sąsiadka co oznaczaja ten sen dla mnie ?? ?

 13. ania (Gość) 22 października 2013

  palenie włosów

  Śniło mi się, że rozmawiałam z rodziną (plener) coś omawialiśmy i nagle włosy zaczęły mi się palić, szybko zajęła się też twarz. Czułam ciepło. Nie wiem czemu, ale stałam i nie reagowałam na to, patrzyłam jak ludzie je próbują ugasić. Potrącają mnie i przewracają. W końcu udało im się to, ale leżałam w trawie nadpalona i włosy wyglądały jak sucha poplątana włóczka, gąbka, dymiły.

 14. kangli (Gość) 21 października 2013

  wyrawajac wlosy

  Snilo mi sie ze mialam rozpuzczone wlosy a moja kuzynka usiadla kolo mnie i zaczela wyrywac mi wlosy jeden po jednym i jakby to nic nie byloby takiego.

 15. nicka3991 30 września 2013

  wyrywane włosy

  Bawiłam się z moja małą, cioteczną siostrą. Miała rozpuszczone włosy, były do ramion, ale pod spodem wystawał dość szeroki kosmyk dużo dłuższych włosów. Chciałam ją złapać, więc pociągnęłam za ten wystający kosmyk i został mi on w ręce, a siostra pobiegła dalej. Kosmyk był długi do ziemi, był lśniący, zadbany i miał kolor blond.

 16. megg_005 (Gość) 20 sierpnia 2013

  Scięcie włosów przez kogoś

  Długowłosy kolega w tym śnie pojawił sie z krótkimi, zmienił fryzurę. Zapytałam się dlaczego to zrobił,odpowiedział tylko "czy to gorzej?". Wyraziłam swoje niezadowolenie, bo mi się podobały. W tym śnie stwierdziłam, że bardzo przypomina mi po tej zmianie inną osobę, sympatię z gimnazjum. Pod koniec snu znowu widziałam go w długich jak zawsze.

 17. K (Gość) 7 lipca 2013

  obcięcie włosów

  Miałam sen, w którym miałam na początku długie włosy (takie, jak zwykle- dodam, że zawsze kochałam swoje długie włosy, nigdy nie chciałam ich obcinać, nie są one co prawda jakoś nadzwyczajnie długie, ale za nic w świecie nie dałabym ich obciąć na więcej nić 5 cm), a później sama je obcięłam. Były one obcięte do wysokości tak za ramiona (dla mnie jest to dość krótko) oraz krzywo. Później moja mama powiedziała mi w tym śnie: "w końcu obcięłaś włosy. ślicznie wyglądasz!". Czytając o interpretacji włosów we śnie trochę się zaniepokoiłam. Co to może oznaczać? (Dodam jeszcze, że jestem dość młodą osobą)

 18. ruda (Gość) 3 czerwca 2013

  włosy

  piłam kawe a w tej kawie były długie czarne włosy więc jak to zaóważyłam to ją wylałam i w tej kawie było dużo włosów

 19. damian (Gość) 7 sierpnia 2012

  włosy w jedzeniu

  Byłem razem z siostrzeńcem na wakacjach, kupiliśmy lody\słodki deser i jedząc znalazłem włosa (blond), po chwili kolejne i kolejne, coraz większymi grupami, w końcu był ich cały pęk więc postanowiłem wrócić do budki w której to kupiłem i o tym powiedzieć.

 20. green (Gość) 14 kwietnia 2012

  obcinanie wlasow

  snilo mi sie ze poszlam do salonu okulistycznego a tam zamiast mi zbadac wzrok to obcieli mi wlosy i to tak nierowno, bylam bardzo zla na ta pania ktora obciela mi te wlosy. Wlosy byly ciemne.

 21. blond (Gość) 2 kwietnia 2012

  wlosy wypadajace po farbowaniu

  snilo mi sie ze siedzialam na krzesle u fryzjerki ktora pofarbowala mi wlosy po czym wysuszyla i ulozyla je a gdy zaczelam je czesac one zaczely mi wypadac az wkoncu zostalam lysa . fryzjerka dala mi blond peruke

 22. jaja77 (Gość) 5 marca 2012

  ścinanie włosów

  śniło mi się ze obcinałem sobie włosy ale miałem z tym ciągle klopot bo maszynka się ciągle zacinała co to znaczy

 23. olzak 28 lutego 2012

  spłukiwanie

  śniło mi się, że spłukiwałam umyte włosy swojemu chłopakowi i nakładałam mu na nie odżywkę i znowu spłukiwałam

 24. kropka (Gość) 22 lutego 2012

  lysienie

  śniło mi się, że czesałam włosy i zobaczyłam, że mam takie łyse placki na głowie i strasznie dużo ich zostawało na szczotce i strasznie płakałam i mama mówiła, że to jakaś choroba pewnie.

 25. Ola33 (Gość) 21 lutego 2012

  siwe wlosy

  snilo mi sie ze z przodu do polowy glowy mam calkiem siwe wlosy , w snie zaczesalam je do tylu i przykrylam je w naturalnym kolorze wlosami tak ze nie bylo widac siwych.

Opisz swój sen (nasz system zaproponuje Ci jego interpretację)

Zarejestruj się lub w 30 sekund, a będziesz mógł zapisywac wszystkie swoje sny